Meble do mieszkania - krok po kroku

Zakupienie odpowiednich elementów aranżacyjnych do poszczególnych wnętrz naszego mieszkania powinno opierać się na preferowanym przez nas stylu, trwałości materiałów a także parametrach technicznych wyposażanych pomieszczeń. Nie kupujmy mebli w ciemno, ale dokładnie przeanalizujmy ich zakup, który ma być przecież inwestycją na długie lata.

Do salonu

Wybór zestawów do salonu przeważnie dokonywany jest na samym początku aranżacji. Powód? W głównej mierze fakt, że pokój ten ma stanowić wnętrze reprezentacyjne, w którym to przesiadujemy w wolnym czasie bądź przyjmujemy gości, dlatego nie powinien być byle jaki. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na to, że w klasycznych blokach miejskich, to właśnie w tym pomieszczeniu domownicy śpią. Często, przy dość liczebnej rodzinie, brak wystarczająco miejsca na to, aby urządzić sypialnię w całkiem osobnym wnętrzu. To sprawia, że poza kwestiami wizualnymi, warto również popatrzeć na kupno mebli praktycznie. Nabytek musi łączyć w sobie cechy dekoracyjności oraz funkcjonalności.

Do kuchni

Kuchnia jest miejscem, które warto wyposażyć najsolidniej z całego domu. Podczas gdy w salonie zwyczajnie przesiadujemy czy ewentualnie odpoczywamy, w przypadku wnętrz kuchennych jest zupełnie odwrotnie. W nich krzątamy się, gotujemy, pieczemy, sprzątamy, a wszystko to sprawia, że nierzadko całkiem przypadkiem meble niszczą się, ulegają porysowaniu czy zgniciu. By tego uniknąć dobrze jest wybrać trwałe konstrukcje, jakie będą odporne czy to na działanie czynników zewnętrznych w postaci wilgoci, środków chemicznych czy zarysowań, jak także okażą się proste w pielęgnacji.

Najbardziej polecane są przede wszystkim meble ze stali nierdzewnej, których nie kupuje się zazwyczaj w gotowym już komplecie w salonie meblowym, ale zamawia w ramach indywidualnego zlecenia bezpośrednio u producenta, który wykonuje na nasze życzenie wszystko to, czego sobie życzymy. Oczywiście meble tego rodzaju są dość kosztowym wydatkiem, ale z pewnością opłacalnym z perspektywy czasu. Świetnym posunięciem jest też kupno mebli z fornirowanymi frontami, które wykonywane są z wytrzymałej na uszkodzenia płyty wiórowej lub płyty MDF.

Do łazienki

W łazience raczej więcej będzie sprzętów aniżeli elementów meblowych. Nie da się jednak ukryć, że bez wyposażenia tego pomieszczenia w określone akcesoria takie jak prysznic bądź wanna czy muszla klozetowa, ciężko byłoby przetrwać w świeżo wybudowanym domu czy ledwo wykończonym mieszkaniu. Nie zapominajmy o tym, że łazienka ma być praktyczna, więc nie zapychajmy jej zbędnymi szafkami, półkami czy innym, mało przydatnym na co dzień asortymentem.

Kupno mebli do łazienki warto ograniczyć do zupełnego minimum. Zanim jednak cokolwiek nabędziemy, lepiej wykonać stosowne pomiary, bowiem tak jak w salonie, który przeważnie jest przestronny da się meble jakoś rozmieścić, w przypadku malutkiej i wąskiej łazienki niekoniecznie.

przeprowadzki warszawa

Zdjęcia