Zadbaj o ściany sypialni

Ocena: 0.0/10

Liczba ocen: 0

Oceń ten artykuł:

Pomieszczenie przeznaczone do spania według powszechnie panującego przekonania powinno być stylowe, ale zarazem nieco „wycofane” aranżacyjnie. Poprzez to określenie rozumie się w tym przypadku ubogość zdobień, bladość odcieni kolorystycznych oraz prostotę. Większość osób jest zdania, że skoro śpimy przez jedną trzecią swojego życia, nie ma sensu zakłócać sobie codziennego odpoczynku poprzez drażniące barwy, zbyt oryginalne formy czy mało harmonijne wizualizacje. W gruncie rzeczy nie zawsze jednak to, co specyficzne i nietuzinkowe musi być drażniące i nieprzyjemne. O nieco nowatorskim spojrzeniu na kwestię aranżacji sypialni poniżej.

Animuszu każdemu pomieszczeniu dodają akcesoria uzupełniające, które pełnią rolę dekoracyjną. Ich cechą szczególną jest zwłaszcza niepowtarzalność, która pozwala wyróżnić dany pokój na tle wszelkich innych, zupełnie pospolitych. Jedną z niezwykle ciekawych stylizacji jest tynk strukturalny pojawiający się coraz częściej na wysokości zagłówka. W zasadzie nie jest to żadna innowacja, bowiem ten motyw ozdobny wysunięty został przez projektantów już dawno temu, ale mimo wszystko nadal jest to sprawdzony drobiazg wizualny, dający możliwość eleganckiego wyróżnienia sypialni.Cechą szczególną takiego tynkowania jest ogromnie szeroki wachlarz możliwości, z jakim niewątpliwie ten trik wnętrzarski się wiąże.

Można śmiało eksperymentować z przecierkami, refleksami, połyskami i chropowatościami. Do takich elementów znakomicie pasują delikatne, frywolnie rozwiewane przez wiatr tkaniny na przykład satyna, która staje się świetną propozycją na materiał zasłonowy. W pokojach sypialnianych z tynkiem strukturalnym z pewnością swoje miejsce znajdzie także duża lampa na kształt kopuły. Powinna ona stanowić jeden z centralnych obiektów w pomieszczeniu, ale także pełnić funkcję niebanalnego uzupełnienia dekoracji. By całość aranżacji była optymistyczna a nie ponura, warto zainwestować w jasne meble – łóżko, szafę i stolik nocny.

Sposobem na to, aby wnętrze nie było nudne może być także samodzielne zaprojektowanie zagłówka. Wystarczy zgłosić do producenta swój własny pomysł na niebanalne wykończenie łóżka. Jest to o wiele bardziej oszczędne niż przy zakupie zupełnie nowego tapczanu. Nie dość, że nie kosztuje nas to zbyt wiele, to jeszcze w każdej chwili oryginalną ozdobę możemy zdemontować. By urozmaicić standardową przestrzeń sypialnianą dobrze jest postawić na nieco bardzie intensywną barwą tkaninę, wzorki czy rozmaitość kształtów.

Aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę jest w przypadku sypialni również ozdobna tapeta. Dodająca żywego akcentu pozwala na to, aby nadać wnętrzu zupełnie inny wygląd. Za zdecydowanie najistotniejszy element należy jednak uznać łóżko, które powinno zajmować większą część przestrzeni sypialnianej. W kobiecych wnętrzach szczególnie sprawdzają się wyra z baldachimem, które są przepiękne a także pozwalają na to, aby w prosty sposób zapewnić pomieszczeniu intymność.

 

Zdjęcia